Zamknij

Wielki piknik Tucholanki - wsparli Wiktora! ZDJĘCIA

11:45, 30.06.2019 | Jarosław Kania
Skomentuj
REKLAMA

W potężnym upale przyszło młodym piłkarzom i ich najbliższym, kibicom, działaczom i trenerom spędzić czas na stadionie o tyle ważny, że poświęcony nie samej zabawie i sportowi. Cel charytatywny był tu sprawą nadrzędną.

Stąd też pojawiły się na stadionie puszki w ręku samych rodziców dziecka, które było nieobecnym bohaterem. Mowa o Wiktorze Góreckim chorującym na białaczkę. Państwa Dorotę i Stanisława Góreckich dostrzegali ludzie dobrej woli, wrzucając datki. 
Wszystko to w ramach festynu charytatywnego o nazwie „Sportowe Wakacje”. Miał on charakter wieloaspektowy, bowiem i uczył, i bawił. Jak potwierdził Arkadiusz Alichniewicz, jeden z koordynatorów zbiórki, w ciągu trzech godzin zebrano dla chorego dziecka 2410 zł i 110 euro. 
 - Na stadionie pojawili się goście z Niemiec, którzy wspomogli nasz cel – opowiada kierownik młodej Tucholanki ARKO. - Nie tylko oni zrozumieli, że konieczność pomagania człowiekowi w potrzebie nie zna granic. Wszyscy, którzy swoją postawą przyczynili się do szczytnego celu, są godni uściśnięcia dłoni. 

Cała impreza miała mnóstwo atrakcji i rozegrano podczas niej wyjątkowy mecz. Pełną relację znajdziesz w najbliższym wydaniu "Tygodnika", które ukaże się już 4 lipca. Nie przegap!

(Jarosław Kania)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz